Fotbal, Liga a treia: Gloria pierde în minutul 90 și o ia la vale în clasament

Gloria a pierdut cu 3-2 pe terenul echipei CS Sânmartin și a coborât de pe 6 pe locul 11 în clasament. O așteaptă un meci destul de dificil în runda viitoare, acasă, cu CFR 2.

Bistrițenii au luat două goluri ușoare în primele 20 de minute, pe două greșeli personale în apărare. Apoi au alergat după egalare și au reușit-o după golurile lui Nalați (min. 43 din lovitură liberă) și Hasnăș (min. 52, cu capul, după un corner).  Dar, au primit golul înfrângerii în minutul 90, dintr-un șut din afara careului și s-au întors acasă fără nici un punct.

”Nu avem consistență pe axul central. Facem multe greșeli personale și ratăm ușor în atac. Am luat două goluri din singurele faze pe care le-au avut gazdele în prima repriză, faze care nu anunțau nimic.  Păcat. N-a fost un meci rău, am avut ocazii, puteam mai mult!”,spune antrenorul Dănuț Matei.

Gloria: Albuț, Milandru, Hasnăș, Lorincz, Meșter, Nalați, Băldean, Chirlejan, Cazan, Stoianof, Curtuiuș. Au mai intrat: Suciu, Birtalan, Dobrea

3 Viitorul Şelimbăr 7 3 4 0 11-6 13
4 Minaur Baia Mare 7 3 2 2 8-5 11
5 CFR Cluj 2 7 3 2 2 12-10 11
6 Sticla Turda 7 3 2 2 7-6 11
7 Avântul Reghin 7 2 4 1 9-7 10
8 CSC Sânmartin 7 3 1 3 16-19 10
9 Unirea 1924 7 2 2 3 12-8 8
10 Sănătatea Cluj 7 2 2 3 6-8 8
11 Gloria 7 2 2 3 5-10 8
12 AFC Od. Secuiesc 7 1 4 2 8-10 7