Fotbal, Liga a treia: Gloria pierde fără drept de apel cu Csiksereda Miercurea Ciuc: 0-3!

Gloria s-a bătut singură în meciul cu echipa care a umilit Dinamo acum câteva zile, în Cupa României.

Cu un fundaș central eliminat din minutul 13 și celălat trimis la vestiare din minutul 59, echipa bistrițeană nu a avut nici o șansă în fața oaspeților din Miercurea Ciuc, chiar dacă astăzi erau de bătut, la cum au jucat.

Bucur a scos o minge cu mâna de pe linia porții și a fost eliminat în startul meciului. Penalty-ul a fost transformat de,  jos, în stânga lui Racoți.

Cu primul șut spre poartă de-abia în minutul 44, și acela fiind mai mult o centrare (Cilean), Gloria nu putea emite pretenții în prima parte.

Iar în cea de-a doua nici atât, după ce a luat gol în primul minut și a rămas și fără Hasnăș, care a primit al doilea avertisment și a văzut și el cartonașul roșu.

Cu doi jucători mai puțin pe teren, Gloria a rezistat destul de bine și a luat un singur gol, în minutul 80, la o gafă a lui Meșter.

Scorul final, 0-3, n-are nevoie de prea multe comentarii, la capătulunui joc în care singurul bistrițean care a mai mișcat câte ceva a fost Sebi Rus (foto)

Gloria: Racoți, Patca, Bucur, Hasnăș, Meșter, Băldean, Nalați, Dobrea, Moldovan, Cilean, S. Rus. Au mai intrat: Suciu, Pop, Ani, Sângeorzan

Somogyi, Majzik, Mitea, Berde, Nascimento, Vereș, Zwbari, Eder, Nagy, Bajko,Magyary