Meciul de astăzi din Liga 3 serie 9 dintre CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud și CSM Avântul Reghin s-a desfășurat pe stadionul Avântul din Reghin, acolo unde băieții lui Adrian Falub au învins gazdele cu scorul de 2-4.
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud rămâne pe locul I în Play-Out după o victorie clară împotriva celor de la CSM Avântul Reghin. Chiar dacă au jucat în deplasare, bistrițenii au intrat la vestiare în avantaj, după golurile marcate de Marius Curtuiuș în minutul 14, respectiv Alex Stoica în minutul 16.
În a doua jumătate, gazdele au reușit să mai marcheze un gol, însă Marius Curtuiuș și Bogdan Pop au marcat și au contribuit la victoria Gloriei.
Până acum, în grupa de retrogradare, CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a reușit 3 victorii, un egal, iar singurul eșec a fost în fața Sănătății Cluj, ceea ce duce echipa lui Falub pe locul I în Play-Out.
Marius Curtuiuș (14′, 69′), Alex Stoica (16′), Bogdan Pop (67′)
Ultimele comentarii