Fotbal: Gloria câștigă și al doilea amical cu Minaur Baia Mare!

După ce a învins sâmbătă cu 3-1 la Baia Mare, Gloria a câștigat și astăzi, 3-2, cu echipa care a terminat sezonul trecut pe locul 3 în aceeași serie cu bistrițenii.

Meciul s-a disputat pe stadionul Jean Pădureanu și a adunat doar vreo 50 de spectatori.

Jocul a început de la 1-0 pentru Gloria, Stoianof marcând în minutul 1, cu un șut spectaculos, din afara careului.

Gloria a arătat foarte bine în prima parte a meciului, când a mai ratat alte două- trei ocazii de gol. De altfel, a și majorat scorul imediat după pauză, prin  Nalați. Însă, după ce titularii au fost înlocuiți, jocul bistrițenilor nu a mai avut aceeași consistență.

Ba mai mult, pe două greșeli ale portarului Racoți, băimărenii au reușit să egaleze.

Golul victoriei a fost înscris în ultimele 5 minute de noul venit Mihai Cazan, scăpat singur în fața porții adverse (vezi Video).

Victoria a fost pe deplin meritată și a mai arătat o dată că echipa bistrițeană are un lot bun, echilibrat și destul de valoros pentru nivelul ligii a treia.

Gloria: Mureșan, Milandru, Patca, Lorincz, Vărărean, Cilean, Meșter, Nalați, Suciu, Stoianof, Curtuiuș. Au mai intrat: Racoți, Hasnaș, Minta, Georgiță, Moldovan, Cazan, Mihali, Alyiev.