Fotbal: Gloria câștigă un amical la Baia Mare! Miercuri, Minaur vine după revanșă!

Gloria a învins cu 3-1 la Baia Mare, în fața echipei care a terminat a 3-a în aceeași serie de Liga a 3-a.

Bistrițenii au deschis scorul după o primă jumătate de oră, prin Suciu, iar la doar trei minute după reluare au marcat din nou, prin Cazan, un atacant transferat de la CFR.  Brian  Lemac a marcat mai apoi pentru băimăreni (min. 63), dar Gloria a refăcut diferența de două goluri în minutul 78,prin același Cazan.

Antrenorul principal Dănuț Matei a început meciul cu: Mureșan, Meșter, Patca, Lorincz, Vărărean, Nalați, Moldovan, Cilean, Suciu, Stoianof, Curtuiuș. Au mai intrat: Milandru (CFR), Minta, Georgiță, Cazan, Sulici (Gloria 2003), Aliyev.

CS Minaur: Iuhasz (30, Danciu; 60, Dombradi) – Duruș (56, Lihet), Prunescu (56, Suciu), David Simion, Șandor (56, Lupu), Cubaș (56, Piper), Giurgiu (56, Oșan), Groza, Bococi (56, Stanciu), Bedea (56, R. Rus), Muscă (56, Lemac)

Gloria va juca miercuri, de la 11.30, returul dublei amicale cu Minaur Baia Mare, la Bistrița, pe stadionul Jean Pădureanu.