Fotbal: A deschis scorul, a avut un om în plus, dar a fost întoarsă la Ungheni! Gloria ratează podiumul!

Gloria a pierdut cu 2-1 la Ungheni, după ce a condus cu 1-0 din minutul 23, printr-un gol marcat de Curtuiuș. Partida s-a desfășurat în cadrul etapei a 11-a din Liga a 3-a și putea propulsa echipa bistrițeană pe podium.

Însă gazdele au egalat repede prin Astafei și au intrat la pauză cu remiză. În partea a doua, Gloria nu a putut profita de avantajul omului în plus după ce un jucător mureșean a fost eliminat și a luat golul decisiv în minutul 83, din penalty, la un henț al lui Patca.

Gloria: Ivan – Milandru, Gal, Patca, Dicu – Chirlejan, Enescu, Sulici, Mitruscsak (Damian), Stoianof (Joca), Curtuius

Echipa lui Dan Matei a coborât pe locul 5 în clasament, la 3 puncte de poziția a 4-a, ultima care duce în play-off. În etapa următoare, Gloria joacă acasă cu Metalurgistul Cugir.