Fotbal: Cupa-i la Dumitra! Sezon salvat cu un trofeu!

După ce a câștigat sezonul trecut și a trimis Gloria în Liga a treia, ACS Dumitra are succes și în acest an. Astăzi, a câștigat faza județeană a Cupei României, după o victorie cu 3-2 în fața Voinței Livezile.

Meciul s-a disputat pe terenul Iproeb, pe un gazon nesperat de bun, însă pe o căldură sufocantă.

Voința a deschis scorul în minutul 41 din penalty, dar Dumitra a egalat și a preluat conducerea prin golurile lui Catarig și Cicedea (autogol). Replica neașteptat de bună a echipei din Livezile a venit din nou și același Scurtu a egalat în minutul 76. Meciul n-a ajuns la prelungiri, Candale marcând pe final.

Dumitra:  Trif, Sighiartău, Ani, Rebrișorean, Cioancă, F. Alexandru, Braic, Chibulcutean, Deac, Candale, Burduhos. Rezerve: Fizeșan, Leșan, M. Pop, Catarig, Andronesi, C. Pop

Livezile: D. Pop, Olteanu, Briciu, Ungur, Ivaș, Țîra, C. Sigheartău, Lungu, Anchidim, Năstase, Scurtu. Rezerve: Gordea, Cicedea, Hoalbă, A. rus, Talpaș, Albu, S. Pop, P. Pop, Dragotă.