Etapă intermediară cu înfrângeri pentru Livezile și Gloria II VIDEO

Marți s-a jucat etapa a 19-a din Liga a treia, una nefavorabilă echipelor bistrițene, ambele învinse.

Voința Livezile a pierdut la Turda, în fața echipei Unirea Florești cu 2-1. Partida a fost echilibrată în prima repriză, cu ocazii la ambele porți. Însă în partea secundă, oaspeții s-au impus la două greșeli de marcaj în apărarea lui Horațiu Pârțiu. Mai întâi a marcat Cârstean la o centrare de pe dreapta și o reluare dintr-o poziție suspectă de ofsaid, iar apoi Cocoană la un corner tratat superficial de Almiron și de portarul Voivod. Pe final, Sighiartău a redus din diferență, după o fază creată de Ștețco, cel mai bun om al livezenilor.

Livezile: Voivod, Budecan, Nap, Diudea, Bugnar, Ștețco, R. Stan, S. Rus, Rodriguez, Almiron. Au mai intrat: Gotea, Sighiartău, Blaji

Gloria II a pierdut cu 1-0 la Romuli, în fața clujenilor de la Sănătatea. Echipa lui Coroian a ratat mult, în timp ce oaspeții au marcat la una din rarele situații de poartă. Unicul gol a fost înscris în minutul 73, la o centrare de pe stânga o lovitură cu capul a unui adversar nemarcat.

Gloria II: Oghinciuc, Dobrea, Homei, Ștefănuț, Archiudean, Roman, Pârvu, Rogozan, Șomodi, Apostolache, Keita. Au mai intrat Colța, Jarda, Brumă, F. Pop.