Cupa României: Trei bistrițeni la meciul Luceafărul Oradea- Astra! Unul și-a dat autogol! (VIDEO)

Luceafărul Oradea, echipă din Liga a doua, a pierdut cu 3-1 în fața Astrei, în optimile de finală ale Cupei României.

La bihoreni au intrat titulari bistrițenii Ionuț Hlinca și Alin Èšegle, iar observatorul partidei a fost Dan Jiga, președintele AJF BN.

Din păcate, Hlinca a marcat un autogol (VIDEO), în ultimul minut de joc, la 2-1 pentru giurgiuveni. Pentru campioană au mai marcat Junior Morais (33), Daniel Niculae (68), în timp ce golul gazdelor a fost reușit de Cristian Cigan (40).

În sferturi s-au mai calificat ACS Poli Timișoara, CS Universitatea Craiova, CFR Cluj, FC Voluntari, Viitorul, Dinamo și CS Mioveni.

Sferturile de finală vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) — retur (17 mai), iar finala se va disputa în data de 27 mai.