ora 11 AUG 17, 20:54:04
categorie Handbal
numar afisari 1394 afisari
Sportul Bistritean - 081117205553

Handbalistele de la CSM și cele de la U Cluj au deschis Cupa Județului Bistrița-Năsăud cu o partidă desfășurată într-o căldură infernală.

Trei - patru sute de spectatori au rezistat eroic temperaturii ridicate din bătrâna și expirata Sală Polivalentă din Bistrița. Au văzut un meci frumos, disputat, câștigat în cele din urmă de bistrițence.

Într-o formulă nouă, cu noi achiziții, CSM Bistrița a arătat destul de bine în prima parte a meciului, mai ales cât a jucat Almudena Rodriguez, un inter ce se anunță de viitor. Jucătoarele lui Pașca au condus toată repriza 1 pe tabelă și cea mai mare parte din repriza secundă.

Dar pe final, excelent conduse din teren de bistrițeanca Mihaela Senocico Ani, clujencele au egalat și au forțat o întoarcere de rezultat. Dar au rămas în inferioaritate numerică și ale noastre au speculat finalul de joc, pe care l-au încheiat la 3 goluri în avantaj (28-25).

CSM Bistrița: Măzăreanu, Sântămărean, Șuba, Almudena Rodriguez (6 goluri), Paraschiv (4), Pristăvița (4), Szabo (4), Cârjan (4), Tetean (3), Dincă (1), Zegrean  (1), Rațiu (1), Orșivschi, Ivan, Bărbos.

U Cluj: Pașca, Dindiligan (4), Tamaș (4), Chintoan (6), Muntean, Biriș (4), Prodan, Lazăr (1), Berbece (3), Cânta, A. Pop (1), Senocico (2)