Transilvania peste toți! S-a încheiat etapa județeană a memorialelor Gheorghe Ola și Gheorghe Ene

ora 13 NOI 17, 12:17:41
categorie Fotbal
numar afisari 1217 afisari
Sportul Bistritean - 111317121845

Peste 150 de participanți, 23 de jocuri palpitante, antrenori tensionați, părinți gălăgioși, toate au contribuit la un real spectacol în sala de sport a  LPS Bistrița, cu ocazia turneelor de minifotbal Gheorghe Ola și Gheorghe Ene.

Laureații acestei ediții au fost tinetii fotbaliști de la ACS Transilvania, care s-au calificat la turneele zonale cu ambele echipe, fără prea mari emoții.

La categoria 2008, ACS Transilvania, echipă condusă de Constantin Sava, s-a impus cu punctaj maxim: 6-2 cu Olympia Beclean, 3-1 cu Ardeal BN, 10-0 cu Viitorul Năsăud și 6-3 cu LPS Bistrița.

 Laureații ACS Transilvania 2008: Bucșă Robert, Monita Emil, Moldovan Darius, Ceuca Matei, Buda Jason, Ciumă Radu, Sonea Andrei, Pop Cristian, Zbâncă Răzvan, Man Yanis, Pătraș Robert, Chiș Cătălin; Antrenor: Sava Constantin.

 Clasament final, categoria 2008:

 1.ACS Transilvania

 2.Ardeal BN

 3.LPS Bistrița

 4.Olympia Beclean

 5.Viitorul Năsăud

 

La categoria 2009, elevii lui Horațiu Pârtiu de la ACS Transilvania și-au spulberat pe rând toți adversarii ieșiți în cale, câștigând competiția cu punctaj maxim și marcând nu mai puțin de 57 de goluri, primind numai 3 !!!

 

Iată și rezultatele:

 ACS Transilvania-Academia Gloria: 14-1

 ACS Transilvania-Viitorul Năsăud II: 22-0

 ACS Transilvania-Ardeal BN: 4-1

 ACS Transilvania-ACS Transilvania II: 8-2

 ACS Transilvania-Viitorul Năsăud: 9-0

Laureații ACS Transilvania 2009: Poenar Cristian, Mihalca Alex, Seica Alex, Tripon Darius, Monita Edi, Covrig Raul, Moldovan Domenic, Ferentz David, Leoca Răzvan, Chibulcutean Robert, Grozav Liviut; Antrenor: Horatiu Pârtiu.

 

Clasament final, categoria 2009:

 1.ACS Transilvania

 2.Viitorul Năsăud

 3.Ardeal BN

 4.Transilvania II

 5.Academia Gloria

 6.Inter Viișoară

 7.Viitorul Năsăud II

 

 

Rezultate

Ora

Grupa

Meciul

10:00

2009

Transilvania II-Inter Viisoara:6-0

10:50

2009

Transilvania I-Academia:14-1

11:40

2009

Ardeal BN-Viitorul II:20-0

12:30

2008

Ardeal BN-Olympia:1-0

13:30

2008

Viitorul-LPS:0-2

14:30

2009

Viitorul I-Inter Viisoara:4-0

15:20

2009

Transilvania I-Viitorul II:22-0

16:10

2009

Ardeal BN-Academia:4-1

17:00

2008

Transilvania-Olympia:6-2

18:00

2008

Ardeal BN-LPS:3-0

19:00

2009

Academia-Viitorul II:16-0

 

Duminică:

 

Ora

Grupa

Meciul

08:30

2009

Transilvania II-Viitorul:4-4

09:20

2009

Ardeal BN-Transilvania I:1-4

10:30

2008

Ardeal BN-Transilvania:1-3

11:30

2008

Olympia-Viitorul:3-2

12:30

2009

Viitorul I-Ardeal BN:2-2

13:20

2009

Transilvania I-Transilvania II:8-2

14:10

2008

Viitorul-Transilvania:0-10

15:10

2008

Olympia-LPS:1-3

16:10

2009

Ardeal BN-Transilvania II:5-1

17:00

2009

Viitorul I-Transilvania I:0-9

17:50

2008

Ardeal BN-Viitorul:0-3

18:50

2008

Transilvania-LPS:6-3

Mai multe fotografii aici, pe pagina noastrăde facebook!

 Citeste articole despre:

Galerie Foto

Articole din aceeasi categorie