Fotbal, copii: Ardeal BN, locul 4 la Cupa CFR Cluj-Napoca!

ora 05 SEP 17, 09:29:22
categorie Fotbal
numar afisari 577 afisari
Sportul Bistritean - 090517093143

Clubul Ardeal BN a participat în weekend la Cupa CFR Cluj-Napoca, înscriindu-se cu două echipe la categoria 2009.

După foarte multe jocuri, antrenorul Bogdan Nap se declară mulțumit de prestația elevilor săi, cât și de performanțele reușite.

Ardeal BN 1 a jucat în grupe cu Plimbob Sighet (0-4), Napoca Cluj (4-0) și Academia Mureș (5-0), apoi în sferturi a trecut cu 1-0 de CFR 2. În semifinale a cedat în fața gazdelor, CFR 1, câștigătoarea turneului, cu 4-1. În ultima partidă, finala mica, a ratat medaliile de bronz în fața celor de la Plimbob Sighet, mulțumindu-se cu locul IV.

Lotul Ardeal 1: Baciu Flaviu, Pop Nicușor, Daboacă David, Macrea Andrei, Andronesi Mihai, Ionel Paul, Razvanta Alex, Cipri Pop.

Ardeal BN 2 a trecut de grupe fără înfrângere: 2-1 cu Viitorul Gherlă, 1-0 cu Zenit Sibiu și 0-0 cu Transilvania Bistrița, iar în sferturi a cedat în fața căștigătoarei trofeului, CFR Cluj-Napoca, cu 3-1. În ultima partidă, în fața celor de la CFR 2 a obținut încă o victorie 1-0, aducând locul V.

Lotul Ardealul 2: Sbarci Adi, Flore Cătălin, Ploscar Robert, Larionesi Petrică, Linu Cătălin, Gagea Adi, Hărăpascu Sorin.