Meci de senzație în prima fază a Cupei României! Uite cu cine a picat Voința Cetate!

ora 03 AUG 17, 14:12:50
categorie Fotbal
numar afisari 2628 afisari
Sportul Bistritean - 080317142003

Ioan Ovidiu Sabău trebuie să treacă pe la Orheiu Bistriței și să învingă echipa fraților Gălățan dacă vrea să treacă în faza următoare a competiției. FRF a stabilit meciurile primul tur al Cupei României.

Câștigătoare a etapei județene a cupei după o finală la 11 metri cu Voința Livezile, echipa din comuna Cetate a dat peste ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni Cluj-Napoca , așa cum se numește noua grupare promovată în liga a treia.

Prima rundă a Cupei se va desfăşura miercuri, 9 august, de la ora 17:30. Jocul dintre Cetate și U Cluj va avea loc la Orheiu Bistriței, într-o singură manșă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare.

Conform programului, în această etapă intră în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene ale Cupei României şi 10 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3.

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedent a Ligii 3, este programată să aibă loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30. În total vor fi 29 de meciuri.

Din faza a III-a intră în competiţie şi două echipe din Liga 2, respectiv cele 29 de calificate din faza a II-a şi ultimele cinci din Liga 3. Cele 18 meciuri vor avea loc pe 13 septembrie.

Programul meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României:

ACS Transdor Tudora (BT) - CSM Bucovina Rădăuţi (SV)

CS Cimentul Bicaz (NT) - AS Viitorul Curiţa (BC)

AS Unirea Mirceşti (IS) - CSM Paşcani (IS)

FC 2007 Gîrceni (VS) - Sportul Chiscani (BR)

ACS Voinţa Cetate (BN) - ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni Cluj-Napoca (CJ)

Progresul Şomcuţa Mare (MM) - CS Rapid Jibou (SJ)

AS Luceafărul Decebal (SM) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH)

ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) - Unirea 1924 Alba Iulia (AB)

CS Juvenes Târgu Mureş (MS) - AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)

ACS FC Păpăuţi (CV) - AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

AS Spicul Şeica Mare (SB) - ASF Zărneşti (BV)

AS Voinţa Biled (TM) - CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)

CS Şoimii Lipova (AR) - CS Millenium Giarmata (TM)

FC Voinţa Lupac (CS) - CS Inter Petrila (HD)

AS Recolta Dănceu (MH) - Ştiinţa Turceni (GJ)

CS Dunărea Calafat (DJ) - AS Milcov (OT)

CS Posada Perişani (VL) - ACS Şirineasa (VL)

AS Colibaşi (AG) - ACS Urban Titu (DB)

AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) - FC Aninoasa (DB)

ACS Astra Plosca (TR) - AS Mihai Bravu (GR)

Bărăganul Ciulniţa (IL) - FC Agricola Borcea (CL)

AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) - ACS Petrolul 52 (PH)

CSO Bragadiru (IF) - ACS Înainte Modelu (CL)

CS Victoria Ianca (BR) - CSM Focşani 2007 (VN)

Viitorul Fântânele (CT) - ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL)

FC Buzău (BZ) - AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

 

 Citeste articole despre:

Galerie Foto

Articole din aceeasi categorie