Sintetic: Finala din semifinale: Raal-Extratereştrii

ora 18 MAR 17, 10:59:51
categorie Fotbal
numar afisari 2809 afisari

Sportul Bistritean - 031817110212

Sferturile Cupei au început cu o surpriză, Leoni reuşind să elimine favoriții de la Friends Melarox, după un meci cu multe răsturnări de scor.

Trupa lui Traian Chitul a avut 1-0, dar s-au văzut conduşi în doar 3 minute după pauză. Cu Alin Monorean şi Vasile Sulici în mare vervă, Leoni au revenit de fiecare dată şi au trimis meciul la loteria penalty-urilor. Cazacu şi Târgoveț au ratat şi Leoni merge meritat în semifinale.

Tot meritat merge mai departe şi Emi Corporation, care a jucat fără greşeală derby-ul serii cu Energoplast. Iurişniți a închis perfect apărarea iar pe contraatac "Piți" Ionuț Dobra şi "Minu" Cosmin Jderiu au lovit decisiv. Energoplast s-au zbătut mult, dar eforturile lui Măjer, Bucur sau Ştețco au fost în zadar. Celelalte două sferturi au fost fără istoric.

Vikingii au opus rezistență doar în prima repriză, Jon Runcan&Compania surclasând până la urmă echipa fraților Someşan. Nici Old Boys nu a avut nici o şansă în fața liderului Ligii I, Raal rezolvând meciul până la pauză.

Urmează semifinalele, şi deja clasicul Extratereştrii-Raal e fără îndoială meciul zilei de sâmbătă.

Rezultatele sferturilor de finală şi programul zilei de astăzi: Leoni- Friends Melarox 6-5 (d.p.), Emi Corporation- Energoplast 2-0, Extratereştrii- Vikingii 8-0, Raal- Old Boys 9-0.

Semifinală 1, de la ora 14.00:  Leoni- Emi Corporation, semifinală 2, ora 15 Extratereştrii-Raal.

Finala mică se joacă de la ora 19, urmată de finala mare şi festivitatea de premiere, toate la Baza Raoul de lângă Kaufland.